Naše historie

Jsme s vámi od roku 2004

Jak to celé začalo…

Řeznictví Fanda nese jméno po svém zakladateli Františku Vejborném, který tuto firmu založil v roce 2004. V prvopočátku se věnoval pouze velkoobchodnímu rozvozu uzenin po nymburském okolí, který se stal v těchto letech velice žádaný.

Proto se rozhodl, že se svou ženou využijí dosavadního skladu a v roce 2008 otevřeli svou první prodejnu ve své domovině Libici nad Cidlinou.

 S přibývajícími zákazníky tak rostl zájem o rozšíření sortimentu a tudíž i o prostory prodejny. Proto se v roce 2014 otevřela prodejna v obci Ovčáry na Kolínsku, kde nabízela také rychlé občerstvení. Rozšířila se také vlastní výroba, která je mezi stálými zákazníky velice oblíbená.

Po překonání covidového období a rušných událostí se firma rozhodla, že je čas na menší změnu a zkusit tak něco nového. Proto ke konci roku 2022 byla ukončena prodejna Ovčáry a byla ponechána pouze prodejna v Libici nad Cidlinou, ke které se připojila restaurace a bufet v Kulturním domě naproti řeznictví Fanda. Rychlé občerstvení s nabídkou teplých jídel se přesunul do Bufetu, který je otevřen v ranních hodinách s možností posezení s kávou. Restaurace zatím vaří jen obědová meníčka a večer se mění na pravou vesnickou hospodu s točeným Bernardem a Postřižinami.

František Vejborný stále provozuje velkoobchod a maloobchod masa a uzenin ve své základně a zároveň prodejně v Libici nad Cidlinou. K jeho činnostem se od roku 2023 přidal i provoz Restaurace v Kulturním domě, který nese název Kádéčko.

Budeme rádi, když zavítáte k nám do naší obce Libice nad Cidlinou, ať už na nákup potravin či klidnému posezení u nás v Kádéčku.

František a Jana